Конгрес Ради Європи
Протягом двадцяти років уряд України, місцеві і регіональні органи влади, а також міжнародне співтовариство вирішують питання, пов’язані з подоланням наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Катастрофа завдала значної шкоди населенню постраждалих країн, їх економіці, культурі, навколишньому середовищу.
Конференція відбулася 2 – 3 березня 2006 року в Чорнобильському центрі в м. Славутичі. На конференції були присутні представники місцевих і регіональних органів самоврядування, національних парламентів і рад України; міжнародних і громадських організацій (UDITE, Європейська комісія, ООН),а також експерти Великобританії, Швеції, Італії, Нідерландів, Росії, Білорусії і інших країн.
Україну представляли: Холоша В. І. – заступник міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи; Удовиченко В. П. – мер м. Славутича, член Конгресу Ради Європи; депутати Верховної Ради України, представники Чорнобильського центру, Чорнобильської АЕС, Національної Академії Наук України.
Відкрив форум президент Конгресу Джовані Ді Стасі. Учасники конференції обговорювали питання подолання екологічних, соціальних, економічних наслідків Чорнобильської катастрофи, а також роль місцевої та регіональної влади в розв`язанні цієї проблеми. У рамках конференції були проведені два «круглих столи», які охоплювали питання співробітництва з міжнародними організаціями щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, розвитку міст, населених пунктів після техногенних катастроф.
3 березня 2006 року в рамках конференції Славутицькою міською радою і Фондом сприяння розвитку місцевого самоврядування був представлений проект «Заклик Славутича», що визначив основні принципи діяльності органів публічної влади в сфері ядерної безпеки:
-
-
- основна роль Національних Рад;
- головна роль місцевої і регіональної влади;
- солідарність міжнародного співробітництва;
- відкритість і інформування;
- залучення і консультування населення.
-
Учасники конференції подякували уряду України, органам місцевої і регіональної влади країни, які протягом двадцяти років вирішують Чорнобильські проблеми. Славутицька міська рада та Фонд сприяння розвитку місцевого самоврядування також висловив подяку міжнародному співтовариству за підтримку постраждалих країн і, зокрема, за допомогу в будівництві нового безпечного конфаймента для Чорнобильського «Укриття».