Атомники України та Росії обговорюють проблеми інвестування
3 червня 2009 р.
Питанням керування інвестиціями в ядерній галузі присвячено черговий семінар українських і російських атомників, який почав свою роботу 3 червня 2009 р. у Чорнобильському центрі, м. Славутич.
Фахівці НАЕК «Енергоатом», ВАТ «Концерн Енергоатом» (Росія), Чорнобильського центру, Чорнобильської АЕС, Державного науково-технічного центру з ядерної безпеки та інших організацій протягом трьох днів будуть обговорювати ряд важливих питань з проблем інвестування в ядерну сферу.
Серед них – перспективи створення ринку електроенергії, який би сприяв зростанню економічної ефективності енергетики двох країн, підйому її інвестиційної привабливості, питання подальшого розвитку конкурентних відносин й інфраструктури ринку електроенергії в Україні та Росії, проблеми реструктуризації і приватизації в енергетичному секторі та їхнє законодавче забезпечення.
Будуть розглянуті аспекти залучення інвестицій у перспективні проекти двох країн, у тому числі – міжнародні, а також законодавче забезпечення проектно-ліцензійної діяльності при спорудженні ядерних об’єктів.
4 червня учасники семінару відвідають Чорнобильську АЕС.
Семінари, наради й робочі зустрічі атомників двох країн уже 4 роки поспіль проходять у Славутичі, Москві, Києві в рамках програм співробітництва НАЕК «Енергоатом», ВАТ «Концерн Енергоатом» (Росія) і Чорнобильського центру.
Для довідки:
Основними напрямками інвестування в атомній енергетиці є:
- створення нових енергетичних потужностей;
- підтримка діючого потенціалу потужностей з підвищенням ефективності їхньої роботи;
- модернізація й продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків;
- підвищення ефективності виробництва й максимальне використання потужностей;
- будівництво об’єктів поводження з радіоактивними відходами і відпрацьованим ядерним паливом.
Сьогодні стоїть завдання зробити атомну енергетику конкурентоспроможною на світовому ринку. Атомна енергетика зберігає свої позиції як одне з основних світових джерел енергії.
На ядерну енергію доводиться 6% світового паливно-енергетичного балансу й 17% виробленої електроенергії.
Очікуване до середини XXI століття майже подвоєння населення Землі, в основному за рахунок країн, що розвиваються, і прилучення їх до індустріального розвитку може призвести до подвоєння світових потреб у первинній і до потроєння – в електричній енергії. Атомна енергетика, що відповідає вимогам великомасштабної енергетики з безпеки й економіці, могла б взяти на себе істотну частину приросту світових потреб у паливі й енергії.