Історія

26 квітня 1996 р. Президент України видав Указ про створення Чорнобильського центру – науково-дослідної установи, підвідомчої Кабінету Міністрів України.

Чорнобильський центр почав свою роботу в галузі вивчення наслідків Чорнобильської аварії, ядерної та радіаційної безпеки, зняття з експлуатації енергоблоків АЕС. Офіс Центру було розміщено в м. Києві.

У 1997 році спільним рішенням Чорнобильського центру, адміністрації ЧАЕС, Славутицької міської ради, представників Міністерства енергетики США (DOE) та Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії США (PNNL) створено відділення Чорнобильського центру в м. Славутичі – Славутицька лабораторія міжнародних досліджень і технологій (СЛАМДТ).

Роботи щодо створення, становлення і розвитку Лабораторії велися за активної підтримки PNNL і DOE, США.

У липні 1998 р. Україна та США підписали угоду щодо створення Міжнародної радіоекологічної лабораторії (МРЛ).

З початком роботи МРЛ Чорнобильський центр розширив сфери своєї діяльності та почав надавати послуги в галузі радіоекології та радіобіології, разом з українськими та закордонними колегами проводити ряд досліджень у Чорнобильській зоні відчуження.

У лютому 2002 р., через 2 роки після закриття Чорнобильської АЕС, головний офіс Чорнобильського центру перенесено з м. Києва до м. Славутича. У Славутичі працюють практично всі групи управління ряду міжнародних проектів, зокрема тих, що виконують роботи в рамках зняття ЧАЕС з експлуатації, поводження з радіоактивними відходами, перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року № 1291 Чорнобильський центр передано до сфери управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

29 серпня 2008 р. наказом Міністра МНС України № 624 введено в дію новий Статут організації, який визначає її назву як «Державна науково-дослідна установа «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології».

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2011 р. №878 Державну науково-дослідну установу «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології» передано до сфери управління  Державного агентства України з управління зоною відчуження Міністерства екології та природних ресурсів України

Previous Article
Next Article