20-річний ювілей відсвяткували наші колеги з Білорусі – РНДУП «Інститут радіології»
У рамках заходів, присвячених цій події, 23 листопада в м. Гомелі, Білорусь, відбулася науково-практична конференція, присвячена радіоекологічним проблемам.
Від імені Чорнобильського центру білоруських колег привітав головний науковий співробітник Міжнародної радіоекологічної лабораторії доктор біологічних наук Юрій Іванов. Він також виступив на конференції з доповіддю «Сучасна радіоекологічна ситуація на території зони відчуження ЧАЕС». У ході конференції заслухано й обговорено доповіді з проблем агропромислового комплексу в умовах радіоактивного забруднення, зокрема з питань реабілітації забруднених територій, ефективності захисних заходів та ін.
Про “Інститут радіології”
Створений у перші місяці після аварії на ЧАЕС 1986 року як Білоруська філія Всесоюзного інституту сільськогосподарської радіології, сьогодні «Інститут радіології» розробляє методології реабілітації забруднених радіонуклідами територій, готує пропозиції щодо можливого освоєння земель зони відселення й відчуження. Тут тривають дослідження закономірностей поводження радіонуклідів у ланці «ґрунт-рослина». Вчені інституту забезпечують науковий супровід диверсифікації постраждалих господарств із урахуванням сформованих умов. Розроблена в інституті «Концепція програм реабілітації регіонів і населених пунктів, забруднених радіонуклідами» лягла в основу Державної програми Білорусі щодо подолання наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС на 2006-2010 роки.
Як і співробітники Міжнародної радіоекологічної лабораторії Чорнобильського центру, фахівці «Інституту радіології» проводять свої експерименти в зонах відселення й відчуження, на території населених пунктів, у господарствах, де беруть проби ґрунту, води, лісової, сільськогосподарської продукції, які потім досліджуються в спеціальній лабораторії.
З 1997 року інститутом керує доктор сільськогосподарських наук Білорусі Володимир Агеєць.