[18.09.2002 – 19.09.2002]: Міжнародний науковий семінар “Радіоекологія Чорнобильської зони”
(м. Славутич)
Міжнародний науковий семінар “Радіоекологія Чорнобильської зони” організований Міжнародною радіоекологічною лабораторією Чорнобильського центру.
У роботі семінару взяли участь понад 80 вчених і фахівців, представників НАН України, науково-дослідних інститутів, наукових центрів і організацій з України, Росії, Бєларусі, США, Німеччини, Великобританії, Франції та Японії.
Вчені з різних країн зібралися з метою обміну інформацією і отримання позитивного досвіду з результатів проведених досліджень. Теми доповідей, представлених у програмі семінару, викликали жвавий інтерес серед учених, тим більше, що велика частина з представлених робіт (за фінансової підтримки Міністерства енергетики США) буде опублікована в США в журналі «Environmental Science and Pollution Research», спеціальний випуск якого буде присвячений досвіду українських дослідників з вивчення радіоекології Чорнобильської зони.
На пленарному засіданні були представлені оглядові доповіді, що підводять підсумок наукових досліджень українських та іноземних вчених у зоні відчуження. Це стосувалося різних напрямків досліджень: від динаміки розвитку радіоекологічної ситуації і шляхів міграції радіонуклідів у зоні до генетичних ефектів впливу хронічних доз опромінення на біоту.
Крім наукової тематики було порушене питання про недостатність фінансування наукових досліджень у Чорнобильській зоні. З цієї причини у свій час було згорнуто деякі важливі напрямки досліджень. І хоча економічна ситуація в країні не дозволяє проводити повномасштабні та всебічні дослідження, досвід партнерського співробітництва в рамках Чорнобильського центру за підтримки країн Великої сімки, міжнародного наукового співтовариства вселяє певну надію на більш масштабні дослідження в майбутньому.
Учасники відзначили високий науковий рівень семінару, що втілився в цікаві оглядові доповіді, узагальнення результатів спостережень і висновків за 16 післяаварійних років.
У рамках проведення семінару також відбулося чергове засідання Науково-консультативної ради МРЛ, до складу якої входять представники України, США, Німеччини, Великобританії, Франції та Японії. На ньому підведено підсумки роботи МРЛ і намічено подальші напрямки її діяльності в сфері радіоекологічних досліджень.