[17.07.1997]: Перша науково-практична конференція Міжнародного Чорнобильського центру “1997: Міжнародне співробітництво – Чорнобильській АЕС

(м.Славутич)

У конференції взяли участь понад 100 учених, державних діячів, фахівців, бізнесменів, представників промисловості, посольств із 12 країн: України, Росії, США, Великобританії, Німеччини, Франції, Японії, Італії, Канади, Бельгії, Австрії, Словаччини. 

У ході конференції був обговорений ряд конкретних питань, пов’язаних зі стратегією і тактикою роботи міжнародного співтовариства, спрямованої на сприяння розв ’ язанню проблем Чорнобильської АЕС, м. Славутича і зони відчуження, у т.ч. – шляхи виходу зі складної економічної ситуації регіону м. Славутича при виведенні з експлуатації Чорнобильської АЕС. Велику увагу доповідачів було приділено питанню створення і подальшого розвитку на базі Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів і радіоекології “Славутицької лабораторії міжнародних досліджень і технологій” Міжнародного науково-дослідного центру. Представники національних і закордонних наукових лабораторій і центрів поділилися з учасниками конференції досвідом створення подібних центрів у різних країнах.

За підсумками конференції її учасниками були прийняті наступні рекомендації:

  • Вважати проблему подальшого становлення і розвитку Чорнобильського центру і “Славутицької Лабораторії міжнародних досліджень і технологій” пріоритетною в програмі щодо рішення соціально-економічних задач м. Славутича, пов’язаних із закриттям Чорнобильської АЕС.
  • Міжнародному науковому співтовариству, підприємствам, лабораторіям, державним і громадським організаціям країн-учасниць G-7 взяти участь у реалізації практичних заходів щодо розвитку Славутицької лабораторії, а також у проведенні спільної науково-дослідної роботи, яка пов’язана з проблемами Чорнобильської АЕС, об’єкта “Укриття” і зони відчуження.
  • Проводити подібні конференції щорічно, визначити можливий час проведення наступної конференції в жовтні 1998 року.

Рішення
міжнародної науково-практичної конференції
“1997-Міжнародне співробітництво – Чорнобильській АЕС та Славутичу”

Україна, Славутич 
17 липня 1997р.

17 липня 1997 року в м. Славутич, Київської області, Україна відбулась міжнародна науково-практична конференція “1997 – Міжнародне співробітництво – Чорнобильській АЕС та Славутичу”. Конференція організована Чорнобильською АЕС та відділенням радіоекології “Славутицька лабораторія міжнародних досліджень та технологій”.
В конференції взяли участь понад 100 вчених, державних діячів, спеціалістів, бізнесменів, представників промисловості, посольств з 12 країн: Україна, Росія, США, Великобританія, Германія, Франція, Японія, Італія, Канада, Бельгія, Австрія, Словаків.
В роботе конференції брали участь представники Верховної Ради, Кабінету Міністрів та ряду міністерств України, Комісії з ядерної політики при президенті України, Національної Академії Наук, робочої групи G7, посольств, акредитованих в Україні, Європейського Союзу, Банку реконструкції та розвитку, Департаменту Енергетики США та понад 40 наукових організацій, в тому числі: Міжгалузевий науково-технічний центр “Укриття”, Державний науково-технічний центр при адміністрації ядерного регулювання України, Науковий технологічний центр України, Всеросійський науково-дослідний проектний інститут енерготехніки, Науково-виробниче об’єднання “Радієвий інститут”, Державний науковий центр Російської Федерації “Фізико-енергетичний інститут”, RISKAUDIT, Westinghouse electric, Брукхевенська Національна Лабораторія, Sonalysts, Тихоокеанська Північно-Західна Національна Лабораторія, Савана Ріверська Лабораторія Екології, Westlakes International Research and graduate Center (Англія), Адміністрація ядерного регулювання Словакії.
Роботу конференції висвітлювали засоби масової інформації США та України: УНІАН, УКРІНФОМ, АССОШЕЙТЕД ПРС, РЕЙТЕР, Ділова Україна, Всеукраїнські відомості, Правда України, Київська Правда, Труд-Україна, Комсомольська Правда в Україні.
В ході було обговорено ряд конкретних питань, пов’язаних зі стратегією та тактикою роботи міжнародного співтовариства, спрямованих на сприяння вирішенню проблем Чорнобильської АЕС, м. Славутич та зони відчуження, в тому числі шляхи виходу зі складної економічної ситуації регіону Славутича під час виводу з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС.
Велику увагу доповідачами було надано питанню створення та подальшого розвитку на базі відділення Чорнобильського центру “Славутицька лабораторія міжнародних досліджень та технологій “Міжнародного науково-дослідного Центру. Представники національних і зарубіжних наукових лабораторій та центрів поділились з учасниками конференції досвідом створення подібних Центрів в різних країнах.
Були представлені результати конкретних проектів, що виконуються Чорнобильським центром, а також перспективні роботи. Відзначена висока якість та актуальність робіт, що виконуються. Намічені плани подальшого співробітництва з ряду напрямків.
Обговоренню підлягали соціальні, економічні, правові та психологічні аспекти розвитку регіону Славутича.
Відбулась важлива та корисна зустріч, що дозволила національним та зарубіжним політикам, вченим та виробничникам зустрітись з представниками Чорнобильської АЕС та мешканцями м. Славутич.
Учасники конференції одностайно визначили своєчасність та необхідність розробки комплексної програми по вирішенню соціальних задач, пов’язаних з закриттям Чорнобильської АЕС. Одним з важливих аспектів цієї програми є створення і розвиток в м. Славутич відділення Чорнобильського центру “Славутицької лабораторії міжнародних досліджень та технологій”. Неоднарозово було підкреслено, що Славутицька лабораторія зможе надати роботу висококваліфікованому персоналу Чорнобильської АЕС в зв’язку з виводом її з експлуатації. Одночасно учасники конференції відмітили, що фінансування цієї проблеми, на сьогоднішній день, несе на собі тільки Україна, тобто Чорнобильська АЕС. Було зазначено, що в обговоренні цієї проблеми взяли участь представники кількох країн, але для участі в наступній міжнародній конференції необхідно запросити значно більшу кількість зарубіжних учасників.

Конференція пропонує:

  1. Вважати проблему подальшого становлення та розвитку відділення Чорнобильського центру “Славутицька лабораторія міжнародних досліджень та технологій” приорететною в програмі вирішення соціально-економічних проблем міста Славутич, пов’язаних з закриттям Чорнобильської АЕС.
  2. Міжнародному науковому співтовариству, підприємствам, лабораторіям, державним та громадським організаціям країн – учасниць G7 взяти участь в реалізації практичних заходів щодо розвитку Славутицької лабораторії Чорнобильського центру, а також в проведенні спільних науково-дослідних робіт, пов’язаних з проблемами ЧАЕС, об’єкту “Укриття” та зони відчуження.
  3. Проводити подібні конференції щорічно. Визначити можливий термін проведення наступної конференції в жовтні 1998 року.
Previous Article
Next Article