Японська делегація відвідала Міжнародну радіоекологічну лабораторію Чорнобильського центру

12 грудня 2012 Міжнародну радіоекологічну лабораторію Чорнобильського центру відвідала делегація з Японії на чолі з головою Інформаційної системи з професійного опромінення (ІСПО) Ватару Мізумачі.
У бесіді з генеральним директором ЧЦ Михайлом Бондарьковим та заступником генерального директора з науки Сергієм Гащаком були висвітлені питання про методи радіаційного захисту на території Чорнобильської АЕС, про радіаційно-екологічну та біологічну ситуації в Зоні відчуження на теперішній час.


Гості з зацікавленням вислухали старшого наукового співробітника Юлію Маклюк, яка розповіла про роботу і можливості лабораторії та провела екскурсію по МРЛ.

Інформаційна довідка
ІСПО (Інформаційна система з професійного опромінення) була заснована в рамках заходів, що проводяться КРЗОЗ (Комітет з радіаційного захисту та охорони здоров’я) ОЕСР/АЯЕ, в січні 1992 року для обміну між різними країнами корисної інформації зі скорочення радіаційного опромінення для персоналу атомних електростанцій. Азіатський технічний центр був створений в квітні 1992 року в рамках Науково-дослідного центру з безпеки Корпорації з інжинірингу атомної енергетики, яка була реорганізована в ОЯБЯ (Організація з ядерної безпеки Японії), створену в жовтні 2003 року. Своєю діяльністю ІСПО досягла великих успіхів, що ставить її в центр уваги діяльності КРЗОЗ. З жовтня 1997 року МАГАТЕ бере участь у діяльності об’єднаного секретаріату ІСПО, щоб дозволити країнам, які не є членами ОЕСР/АЯЕ, брати участь у роботі ІСПО. ІСПО має чотири регіональних технічних центра, розташованих в МАГАТЕ, Європі, Північній Америці та Азії.

Інформаційний відділ ЧЦ
Previous Article
Next Article