Розпочався міжнародний семінар з радіоекології за пан-європейським проектом COMET
29 серпня 2016 р. представники 12 країн зібралися у Чернігові (Україна) для обговорення проблем, пов’язаних з організацією та проведенням радіоекологічних досліджень та інтерпретацією отриманих наукових даних. Тема семінару – «30 років після Чорнобильської катастрофи: що ми знаємо про ефекти радіації у довкіллі».
Семінар організовано Чорнобильським центром (Славутич, Україна) та Центром екології та гідрології (Ланкастер, Великобританія) в рамках пан-європейського проекту СОМЕТ («Координація та втілення загальноєвропейського інструментарію з радіоекології»).
В семінарі візьмуть участь понад 40 фахівців з України, Білорусі, Бельгії, Великобританії, Ірландії, Іспанії, Німеччини, США, Фінляндії, Франції, Швеції, Японії. Робоча програма триватиме три дні і включатиме представлення та обговорення 25 доповідей. Крім того, учасники семінару відвідають Чорнобильську зону відчуження з ознайомчим візитом.
Інформаційна довідка:
Проект СОМЕТ реалізується на замовлення Європейського Радіоекологічного Альянсу та проекту STAR у рамках Сьомої рамочної програми щодо розвитку радіоекології (Європейська Комісія). Метою проекту є вивчення питань впливу радіації на людину і довкілля та посилення всеєвропейських ініціатив через розвиток інтеграції радіоекологічних досліджень.
В ході проекту передбачено розвивати стратегічні дослідницькі плани як основу для вироблення новітніх механізмів щодо спільного програмування й реалізації радіоекологічних досліджень. Дослідницька діяльність провадиться в кооперації з науковцями тих країн, де мали місце найпотужніші ядерні аварії. Проект також розвиває механізми поширення знань, підвищення кваліфікації з метою посилення можливостей фахівців європейських країн, їхньої компетенції та навичок у радіоекології.
Чорнобильський центр є одним з головних учасників проекту й відповідає за сприяння у реалізації окремих робочих програм COMET на території Чорнобильської зони відчуження.
Роботи за проектом почалися у 2013 р.