Вчений з Індонезії навчається у Чорнобильському центрі
Старший науковий співробітник Національного агентства з атомної енергії Індонезії доктор Буді Сетіаван з 22 жовтня по 4 листопада 2017 р. проходить навчання в Чорнобильському центрі.
Фахівці Центру розробили двотижневу програму тренінг-курсу з теми «Захоронення радіоактивних відходів. Інженерні бар’єри у поводженні з РАВ. Оцінка ризиків. Вимірювання радіонуклідів». Програма містить теоретичний курс із замовленої тематики, практичні заняття, відвідання Чорнобильської зони відчуження та ДСП «Чорнобильська АЕС».
За словами керівника тренінгу заступника генерального директора Чорнобильського центру Андрія Максименка, такі тренінг-курси дають змогу нашим фахівцям не лише поділитися своїми знаннями та практичними навичками роботи, але й обмінятися накопиченим досвідом, дізнатися про організаційні, технічні, методичні особливості роботи організацій-партнерів у певних напрямках діяльності.
Цей тренінг-курс продовжив співробітництво Чорнобильського центру з Національним агентством з атомної енергії Індонезії, представники якого минулого року пройшли трьохтижневе навчання з теми «Вимірювання активності радіонуклідів у зразках з використанням спектрометричного та радіометричного обладнання. Моделювання розподілу радіонуклідів в довкіллі. Оцінка ризиків».
Довідка. Індонезія, яка є третьою країною в світі з видобутку нафти, значно постраждала через зниження цін на нафту і має намір переходити до атомної енергетики. За словами міністра досліджень, технологій та вищої освіти Індонезії Мохаммада Насіра, Індонезія повинна терміново побудувати атомну електростанцію, щоб задовольнити попит країни в електроенергії на внутрішньому ринку. Наразі в країні працює три дослідницьких реактора.
В 2015 році американська компанія « Martingale Inc » уклала угоду з індонезійським консорціумом « Indonesia Thorium Consortium » про співробітництво з питання можливого будівництва в Індонезії рідкосольового реактора. З цією метою створено компанію « ThorCon International », яка зайнялася розробленням РСР. Попередній аналіз можливості будівництва « ThorCon » в Індонезії виконали три місцеві державні компанії Їхній висновок – реактор буде безпечним та економічно вигідним, з його допомогою Індонезія може розпочати програму заміщення вугільних станцій.
Чи буде використано цю технологію для першої індонезійської атомної станції, залежатиме від регулятора, Національного агентства з атомної енергії Індонезії BATAN .