Чому на різних сайтах приводяться різні дані щодо кількості постраждалих внаслідок Чорнобильської аварії?
Готуючи відповіді на питання щодо захворюваності та смертності внаслідок Чорнобильської аварії, ми використовували офіційні дані Наукового центру радіаційної медицини (НЦРМ) Академії медичних наук (АМН) України.
Інформацію щодо стану здоров’я та кількості постраждалих ви можете отримати, звернувшись до питання “Які наслідки Чорнобильської аварії?”
Слід також зазначити, що сьогодні, коли минуло майже 20 років після Чорнобильської катастрофи, дуже важко прослідкувати і встановити причини смерті людей, які зазнали впливу опромінення внаслідок аварії.
Довідка
Масштабність Чорнобильської катастрофи зумовила необхідність широкого моніторингу здоров ’я потерпілого населення. Тому виникла потреба створення мережі спеціалізованих закладів з радіаційної медицини. У зв’язку з цим урядом колишнього СРСР було прийнято рішення про створення у Києві Всесоюзного центру радіаційної медицини (тепер Науковий центр радіаційної медицини).
Науковий центр радіаційної медицини Академії медичних наук України є головною науковою установою в Україні з радіаційної медицини та радіобіології, а також центром, який співпрацює з Всесвітньою організацією охорони здоров’я в мережі медичної готовності та допомоги при радіаційних аваріях.
НЦРМ був створений у зв’язку з аварією на Чорнобильській АЕС і почав функціонувати з 1 жовтня 1986 року. З організацією Академії медичних наук України у 1994 році НЦРМ увійшов до складу установ Академії.
Детальнішу інформацію про НЦРМ ви можете отримати, відвідавши сайт http://www.amnu.kiev.ua